هجدهم تیر ماه روز ادبیات کودک و نوجوان گرامی باد

شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنابر پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی ۱۸ تیر را به عنوان روز رسمی “ادبیات کودک و نوجوان “در کشور اعلام کرده است. روزی که مقارن با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و بازنویس خوب کشورمان بود و این روز از سال ۱۳۹۲در تقویم رسمی کشوربه عنوان “روز ادبیات کودک و نوجوان” ثبت شد.

با فرا رسیدن روز “ادبیات کودک و نوجوان” نهادها و مراکز فرهنگی برنامه‌های مختلفی دارند که در ادامه به بخشی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

جشن‌ها و ویژه‌برنامه‌های روز ملی ادبیات کودک و نوجوان از (امروز)  ۱۸ تا ۲۸ تیر در مراکز مختلف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی اجرا خواهد شد که نویسندگان کودک و نوجوان با مخاطبان خود در فروشگاه‌های کانون دیدار خواهند کرد.

مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون نمایشگاه تصویرگری از آثار کانون را در موزه‌ کانون به مدت ۹ روز برگزار خواهد کرد، در آیین گشایش این نمایشگاه قرار است از مقام آذریزدی تجلیل شود.

همچنین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در کارنامه فعالیت خود به مفاخر ادبیات کودک و نوجوان توجه ویژه‌ای داشته، همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان از چهار تن از مفاخر پیشکسوت این حوزه از جمله مهدی آذریزدی، جبار باغچه‌بان، توران میرهادی و نوش‌آفرین انصاری که هر یک منشأ خدمات ارزنده‌ای در طول حیات پربار خود به‌ علم و فرهنگ ایران بوده‌اند، تقدیر به عمل می‌آورد.

گفتنی‌است، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان در نظر دارد هم‌اندیشی «تأثیر مفاخر بر ادبیات کودک و نوجوان» را از (امروز) یک‌شنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶، از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰‌ در محل انجمن برگزار ‌می‌شود.

ارکاخبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *