صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / آموزش مهربانی با حیوانات به سه‌ ساله‌ها

آموزش مهربانی با حیوانات به سه‌ ساله‌ها

 

انتشارات آبرنگ مجموعه سه جلدی «مهربانی با حیوانات» نوشته امیرهوشنگ اقبال‌پور را برای کودکان سه‌ ساله منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) انتشارات آبرنگ مجموعه سه جلدی «مهربانی با حیوانات» نوشته امیرهوشنگ اقبال‌پور را با عناوین «حیوانات جنگل»، «حیوانات دریا» و «حیوانات مزرعه» برای کودکان سه‌ ساله منتشر کرده است.

در کتاب «حیوانات جنگل» کودکان با کمک والدین یا مربیان خود با محل زندگی حیوانات وحشی، تفاوت حیوانات وحشی و اهلی، اهمیت حفظ و نگهداری از جنگل و محیط زیست آشنا می‌شوند. همچنین اطلاعاتی درباره حیواناتی مانند میمون، مار، زرافه، طوطی و شیر به کودکان ارائه می‌شود.

در کتاب «حیوانات مزرعه» والدین یا مربیان با کودک درباره حیوانات مزرعه صحبت ‌کرده و درباره احساس کودک نسبت به حیوانات و فایده هر حیوان گفت‌وگو می‌کنند و از او درباره حیواناتی که از نزدیک دیده است، سوال می‌کنند. سپس کودک با فایده‌های حیواناتی مانند گاو، گوساله و خوراک آن‌ها و محل زندگی حیوانات و پرندگان مانند لانه و طویله آشنا می‌شوند. همچنین توضیحاتی به کودک درباه پوشش بدن حیواناتی مانند گاو، گوسفند، ماهی، اردک و مرغ داده می‌شود.

در کتاب «حیوانات دریا» نیز کودکان با کمک والدین با آب دریا و حیوانات آن آشنا می‌شوند و درباره محل زندگی، خوراک، نوع حرکت، صدا، پوشش بدن و وسیله دفاعی حیواناتی مانند ماهی‌ها، نهنگ، کوسه و دلفین صحبت می‌کنند. سپس توضیحاتی درباره شنا و غواصی و حفظ محیط زیست برای آن‌ها بیان می‌شود.

انتشارات آبرنگ مجموعه سه جلدی «مهربانی با حیوانات» را در قالب ۱۲ صفحه مصور رنگی با شمارگان پنج هزار نسخه، به بهای هفت هزار و ۵۰۰ تومان برای هر جلد منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *