صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / «قصه‌های من و بچه‌هام» از سری کتابهای زرافه منتشر شد

«قصه‌های من و بچه‌هام» از سری کتابهای زرافه منتشر شد

مجموعه دو جلدی طنز کمیک‌استریپ «قصه‌های من و بچه‌هام» نوشته شهرام شفیعی با تصویرگری سام سلماسی توسط کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) منتشر شد.

به تازگی مجموعه دو جلدی طنز کمیک‌استریپ «قصه‌های من و بچه‌هام» نوشته شهرام شفیعی با تصویرگری سام سلماسی با عناوین «سه اسب چوبی» و «هندوانه» برای گروه سنی ۵ تا ۹ سال توسط کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) منتشر شده است.

هر کدام از این آثار شامل پنج داستان است، داستان‌های این دو مجموعه پیش از این در ماهنامه قلک (ویژه سه تا هفت‌ساله‌ها) به چاپ رسیده بودند که بر اساس نظرسنجی از مخاطبان این ماهنامه، پرمخاطب‌ترین داستان‌ این نشریه هستند.

پدر خانواده راوی مجموعه «قصه‌های من و بچه‌هام» است که به همراه دختر خردسال و پسر کوچکش هر بار درگیر ماجرایی طنزآمیز می‌شوند.

در بخشی از کتاب «هندوانه» می‌خوانیم: «یک روز گرم تابستان بود. مامان‌بزرگ زیر آفتاب داغ و سوزان به خانه ما آمد. مامان‌بزرگ گرما زده شده بود. آدم‌های گرمازده مثل یک نان خامه‌ای هستند که کسی روی آن نشسته باشد! مامان‌بزرگ هی آب می‌خورد و هی خودش را باد می‌زد. پسرم گفت: «الان دیگر از مامان‌بزرگ صدای دریا می‌آید!»
مامانی زنبیل را داد به من و گفت: «لطفا برو یک هندوانه رسیده و شیرین بخر عزیزم… هندوانه برای کسی که تشنه باشد، خیلی خوب است.»
من گفتم: «هیچ‌کس نمی‌تواند مثل من هندوانه‌های شیرین و رسیده را سوا کند.»
توی میوه فروشی من همه هندوانه‌ها را امتحان کردم. یعنی مثل کسی که می‌خواهد در بزند، به هندوانه‌ها ضربه زدم. بعضی از هندوانه‌ها زیاد صدا نمی‌دادند اما یکی از هندوانه‌ها بود که صدای در اتاق می‌داد! وقتی به آن هندوانه زدم، آقای میوه‌فروش گفت: «بفرمایید داخل!… آهان ببخشید… فکر کردم یک نفر در زد!» …»

به گفته شهرام شفیعی، نویسنده این مجموعه «داستان‌های این مجموعه خاطرات پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ۷۰ سال بعد را می‌سازند، چون کودکان محال است این ماجراها را فراموش کنند. آنها حتی ۷۰ سال بعد وقتی پیر شدند هم با یادآوری داستان‌های این مجموعه خواهند خندید.»

مجموعه «قصه‌های من و بچه‌هام» با شمارگان هزار و ۶۵۰ نسخه و قیمت هفت هزار و ۵۰۰ تومان برای هر جلد از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق منتشر شده است.

ارکاخبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *