صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / لواسانی با خون انار گردن پاییز است به نمایشگاه آمد

لواسانی با خون انار گردن پاییز است به نمایشگاه آمد

 

مژده لواسانی: مرزی برای نوشتن قائل نیستم ، نوشتن همه سهم من از لذت‌های زندگی است.

مژده لواسانی  مجری رادیو و تلویزیون گفت: من مرزی برای نوشتن قائل نیستم و سعی دارم خودم را در این زمینه محک تازه بزنم.

به گزارش خبرنگار مهر، مژده لواسانی  مجری رادیو و تلویزیون، این روزها با کتابی با عنوان«خون انار گردن پاییز است» در نمایشگاه کتاب حاضر شده و در روز پنجشنبه هفته جاری نیز برای دومین نوبت در میان مخاطبانش در نمایشگاه کتاب برای برگزاری جشن امضا کتاب حاضر خواهد بود.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این کتاب عنوان کرد: بسیاری از مردم من را با اجراهای تلویزیونی می‌شناسند امامن در فضای مجازی و حضورم در خارج از رسانه‌ملی بیش از هر چیز با نوشتن خودم را معرفی کرده‌ام. و مدعی هستم نوشتن همه سهم من از لذت‌های زندگی است. خیلی قبل‌تر از اینکه مجری تلویزیون باشم در برنامه‌های رادیویی کار نویسندگی انجام می‌دادم و هر کجا که بوده‌ام این نوشتن با من همراه بوده است که البته برخی از آنها را در فضای مجازی هم با مخاطبانم به اشتراک گذاشته‌ام.

لواسانی ادامه داد: در این سال‌ها خیلی‌ها من را به انتشار نوشته‌هایم تشویق می‌کردند اما خودم معتقد بودم باید به سطحی خاص از کیفیت برسم تا به فکر انتشار بیافتم. سال گذشته استاد من محمد رضا عبدالملکیان مشوق من شدند که این نوشته‌ها را یکجا جمع و آماده انتشار کنم و به دنبال آن ایشان پذیرفت که نگاهی به این متن‌ها داشته‌باشد و من هم پس از آن و با یک بازنگری  مجموعه‌ای از نوشته‌هایم را برای انتشار به نشر نیستان دادم که انتخاب این ناشر هم به دلیل خاطره خوشی بود که در همه این‌سالها با آثار سید مهدی شجاعی داشتم.

وی افزود:  کتاب من دارای چهار فصل است. بخش اول که متن‌ها عاشقانه من است و عنوان پاییزنگاری را دارد، بخش دوم که نوشته‌های کاملا مذهبی من است که تقدیم شده است به آستان ائمه اطهار(ع) و عنوان مرثیه‌ای برای آب و آبرو نام دارد، بخش سوم که تهران‌نگاری‌های من است و عنوان حواس شهر پرت توست را بر خود دارد و بخش آخر که نوشته‌های تقدیم شده به شهداست، که روز عنوان  واقعه رفته باشی را بر خود دارد.

لواسانی در ادامه گفت: این چهار فصل تمام حس من درباره موضوعاتی که به آن علاقه دارم را بیان می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره قالب ترکیبی متن و شعر در این کتاب گفت: فصل نخست از این کتاب اشعار سپید من است. منتهی من مرزی برای نوشتن قائل نیستم و سعی دارم خودم را در این زمینه محک تازه بزنم.

ارکاخبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *