صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / نتایج کنکور سراسری ۹۶

نتایج کنکور سراسری ۹۶

نتایج کنکور سراسری ۹۶ از ساعت ۱۱ امروز بر روی سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی در اختیار داوطلبان کنکور سراسری قرار می‌گیرد

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  از تعداد ۱۳۳ هزار و ۱۲۷ شرکت کننده در کنکور سراسری ۹۶ نفرات برتر این آزمون مشخص شدند.

نفرات اول تا ۱۰ کنکور سراسری ۹۶ در هر یک از  گروههای آزمایشی به این ترتیب است:

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی:

۱ صابر دین پژوه تبریز
۲ محمد کاظم فقیه خراسانی یزد
۳ علی فاطمی مفرد تهران
۴ محمدحسن احمدیارندی تهران
۵ سعید نعیمی تهران
۶ محمدامین مطهری نیا یزد
۷ محمد قیدی تهران
۸ محمدحسین زارعی اردستانی اصفهان
۹ اروین آذرمینا تهران
۱۰ سیدحسن موسوی بندرآبادی یزد

گروه آزمایشی علوم تجربی:

۱ امیرحسین قاسمی نژاد رائینی سیرجان
۲ امیرحسین قویدل سردصحرا تبریز
۳ محمدرضا نادری بابل
۴ ارسلان یزدچی  تبریز
۵ محسن نیکویی یزد
۶ یاسمن میر بابل
۷ سیدرضا سالاری کیا شیراز
۸ امیررضا پاشا پوریگانه تهران
۹ مهدی شفیعی اردبیل
۱۰ مهدی روانخواه یاسوج

گروه آزمایشی علوم انسانی :

۱ – میران زاده مهابادی – عرفان – تهران
۲ – حجتی – یلدا – تهران
۳ – مهرایی – علی – تهران
۴ – ابن علی – زینب – کاشان
۵ – میری – سیدامیراحسان – تهران
۶ – صابری – فرید – کامیاران
۷ – نوذری – مصطفی – تهران
۸ – ضیائی نسب – مرتضی – بیرجند
۹ – شیدائیان آرانی – زهرا – تهران
۱۰ – حیدری – فاطمه – تهران

گروه آزمایشی زبان های خارجی:

۱ – زاهدی پور خامنه – ارشیا – تهران
۲ – قانع خیابانیان – رضا – تهران
۳ – قویدل سردصحرا – امیرحسین – تبریز

گروه آزمایشی هنر :

۱ – معیری – سما – تهران
۲ – اراکیلیان – اویتا – تهران
۳ – عبداللهی امانی – آتوسا – کرج

دستیابی به کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۶ از سه طریق در سامانه اینترنتی سنجش قابل مشاهده است که در ادامه به این روش های دسترسی اشاره می شود.

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری ۹۶  از طریق شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد

 

داوطلبانی که به کدرهگیری و شماره پرونده دسترسی می‌توانند از طریق شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولدبه نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

 

دریافت کارنامه کنکور سراسری ۹۶ از طریق شماره پرونده، شماره شناسنامه و کدرهگیری

 

داوطلبانی که دارای کدرهگیری و شماره پرونده هستند ؛ می‌توانند از طریق این اطلاعات و  شماره شناسنامه به نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

دریافت کارنامه کنکور سراسری ۹۶ از طریق شماره پرونده،  شماره شناسنامه و شماه سریال

 

داوطلبانی که به کدرهگیری دسترسی ندارند، می‌توانند از طریق شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و  شماره شناسنامه به نتیجه خود دست یابند.

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

 

۶۳درصد داوطلبان کنکور در رشته‌های علوم تجربی ثبت‌نام کردند

خدایی  رییس سازمان سنجش در نشست خبری اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۶ که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: در آزمون سراسری امسال که چهل و هفتمین دوره آن برگزار شده است تعداد ۹۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند که به تفکیک گروه‌های آزمایشی در گروه آزمایشی ریاضی تعداد ۱۴۸ هزار نفر، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۵۸۰ هزار نفر، در گروه آزمایشی انسانی تعداد ۱۸۴ هزار نفر، در گروه آزمایشی هنر تعداد ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر و در گروه آزمایشی زبان تعداد ۶ هزار و ۲۴۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۶ عنوان کرد: نتایج کنکور ساعت ۱۱ امروز اعلام می شود.

خدایی تصریح کرد: حدود ۶۳ درصد داوطلبان رشته تجربی را انتخاب کردند که از مشکلات آموزشی کشور است و سازمان سنجش اصرار دارد این مساله رفع و بحث هدایت تحصیلی با همکاری نهادهای مربوطه برطرف شود.

 

نتایج کنکور سراسری ۹۶/ نحوه دریافت نتیجه کنکور سراسری ۹۶

وی ادامه داد: در این آزمون ۹/۸درصد غایب داشتیم و از مجموع ۸۳۸هزار نفر بیش از ۴۰۰هزار نفر انتخاب رشته روزانه خواهند داشت و سایرین در سایر دانشگاه ها پذیرفته می شوند.

خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری عنوان کرد:  در مجموع۷۴۴ هزار و ۴۱۸ نفر ظرفیت داریم که نشان از شانس قبولی بالا در کنکور است.

وی ادامه داد: ظرفیت رشته ریاضی بیش از تعداد شرکت کنندگان است و در رشته انسانی ۳۱۰هزار ظرفیت برای ۱۶۷ هزار متقاضی ودر زبان ۲۳هزار ظرفیت برای ۹۶هزار متقاضی داریم.

وی بیان کرد: برخی از داوطلبان علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود در گروه آزمایشی شناور زبان خارجه و هنر نیز ثبت‌نام کرده‌اند که بطور کلی تعداد یک میلیون و ۹۴ هزار نفر در کنکور ثبت‌نام کرده‌اند.

خدایی ادامه داد: ۶۴ درصد داوطلبان شرکت‌کننده خواهان ادامه تحصیل در رشته علوم تجربی هستند و این میزان داوطلب می‌تواند در آینده مشکلاتی را ایجاد کند و سازمان سنجش در این خصوص سعی در بررسی مسائل دارد تا بتوان آموزش را بطور یکپارچه عملیاتی کند و این موضوع تحت برنامه هدایت تحصیلی انجام می‌شود.

وی با اشاره به زمان برگزاری کنکور سراسری سال ۹۷ گفت: از سال آینده کنکور هفته اول تیرماه برگزار می شود و زمان برگزاری تداخلی با ماه رمضان ندارد.

وی عنوان کرد: در آزمون سراسری امسال ۸۳۷ هزار نفر حضور داشته‌اند که ۹٫۸ درصد از ثبت‌نام کنند‌گان غایب‌ بودند و از مجموع ۸۳۰ هزار نفر در حدود ۴۳۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه می‌شوند و البته همه داوطلبان در سایر دوره‌ها مجاز به انتخاب رشته هستند.

خدایی تأکید کرد: ظرفیت امسال ۷۴۴ هزار و ۱۸ نفر است که در رشته ریاضی از میان ۱۳۷ هزار نفر حاضر در جلسه‌ ظرفیت این رشته ۲۳۵ هزار نفر، از میان ۵۱۸ هزار داوطلب حاضر در رشته تجربی ظرفیت آن در کنکور امسال ۱۵۴ هزار نفر، در رشته انسانی از میان ۳۱۰ هزار داوطلب شرکت‌کننده در گروه علوم انسانی ظرفیت ۱۶۷ هزار نفر و همچنین ظرفیت گروه آزمایشی زبان ۲۳ هزار نفر و هنر ۴ هزار و ۸۰۰ نفر ظرفیت پذیرش برای کنکور امسال دارند.

رییس سازمان سنجش با بیان اینکه شانس‌ قبولی داوطلبان بطور کلی ۷۶٫۸۶ درصد است، افزود: تا پنج سال آینده ظرفیت کلی آموزش عالی باید بدون آزمون انجام شود که البته امروز در سال چهارم این برنامه قرار داریم بالای‌ ۸۵ درصد ظرفیت کل پذیرش به صورت بدون آزمون پذیرش می‌شود.

گفتنی است؛ آزمون سراسری سال ۹۶ در صبح و بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه ۱۵ تیر و جمعه ۱۶ تیرماه در ۳۷۲  شهر و بخش کشور برگزار شده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *