صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار»

پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار»

۵۷۳۹۴۸۲۷به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دبیرخانه جایزه «سپیدار» ۳۰ آبان‌ماه، مهلت دریافت آثار به پایان رسیده و در طول این مدت، در مجموع ۴۲۷ اثر از بزرگسالان (۱۶۱ شعر و ۲۷۶ داستان) و حدود یک‌هزار اثر کودک و نوجوان در زمینه‌های مختلف شعر و داستان، نقاشی و روزنامه‌ دیواری، عکس و فیلم و کوتاه، گزارش و مصاحبه و اپلیکیشن به دبیرخانه جایزه رسیده و در گردونه داوری قرار گرفته است.

داوری‌های مرحله نخست در بخش شعر و داستان بزرگسال و شعر، داستان، نقد و معرفی کتاب، عکس و فیلم کوتاه، گزارش و مصاحبه، بازی و اپلیکیشن کودک و نوجوان به اتمام رسیده و آثار راه یافته به مرحله دوم، مجددا توسط هیات داوران مورد بازبینی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به تفکیک استانی آثار کودکان و نوجوانان، بیشترین آثار به ترتیب از استان‌های تهران، ایلام، اصفهان، مرکزی و مازندران رسیده است. همچنین در این دوره آثار ارسال شده توسط کودکان و نوجوانان به نسبت ادوار قبل از تنوع بیشتری برخورده بوده و کارهایی در قالب روزنامه دیواری و اپلیکیشن به دبیرخانه ارسال شده است.

آثار شعر و داستانی که مورد داوری قرار می‌گیرند، آثار چاپ نشده نویسندگان و شاعران حوزه کودک و نوجوان است که در صورت برگزیده شدن توسط انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) به چاپ خواهند رسید.

آیین اختتامیه جایزه ادبی-محیط زیستی «سپیدار» امسال برای دومین سال متوالی در ۲۹ دیماه همزمان با روز ملی هوای پاک برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *