صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / کتابهای پرفروش‌ بخش علوم انسانی در هفته آخر بهمن

کتابهای پرفروش‌ بخش علوم انسانی در هفته آخر بهمن

 

بازار فروش آثار حوزه علوم انسانی با صدرنشینی آثاری با موضوع «عشق» از آلن بدیو و آلن دوباتن در فهرست پرفروش‌های هفته گذشته همراه بود.
با فروکش کردن تب خوانش آثار تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی در هفته‌های گذشته، آثاری با موضوع «عشق» در صدر فهرست پرفروش‌های حوزه علوم انسانی قرار گرفتند. بر این اساس «در ستایش عشق» نوشته آلن بدیو، با مریم عبدالرحیم کاشی از نشرققنوس که نظریات و اندیشه‌های آلن بدیو فیلسوف فرانسوی در دفاع از مقوله عشق را مطرح می‌کند در صدر و کتاب «جستارهایی در باب عشق» نوشته آلن دوباتن، با ترجمه گلی امامی از نشر نیلوفر که به بررسی زوایای مختلف عشق از دیدگاه نویسنده می‌پردازد، در رده دوم این فهرست قرار گرفتند.

همچنین کتاب «در باب حکمت زندگی» نوشته آرتور شوپنهاور، با ترجمه محمد مبشری از نشر نیلوفر که در ۲ فصل به بررسی موهبت‌های زندگی انسان و آنچه هستیم می‌پردازد، از جمله آثاری بود که بیش از سایر حاضر در بازار کتاب، در سبد خرید علاقه‌مندان به حوزه فلسفه قرار گرفت و در جایگاه سوم این فهرست ایستاد.

پس از دو کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رولف دوبلی با ترجمه عادل فردوسی‌پور از نشر چشمه و «نیمه تاریک وجود» نوشته دبی فورد، با ترجمه فرناز فرود، از نشر حمیدا که جایگاه ثابتی در این فهرست پیدا کرده‌اند، دو کتاب «بفرمایید فلسفه» نوشته دیوید ادموندز و نایجل واربرتن، با ترجمه میثم محمد امینی از نشر کرگدن و «تاریخچه کوتاهی از فلسفه» نوشته نایجل واربرتون، با ترجمه مریم تقدیسی از نشر ققنوس از اثار تازه وارد به این فهرست محسوب می‌شوند. گفت‌وگو با برخی از بزرگ‌ترین فیلسوفان معاصر ا درباره اخلاق و سیاست و … و همچنین معرفی متفکران بزرگ فلسفه غرب و بررسی مهم‌ترین نظریات آنها درباره دنیا و روش بهتر زیستن موضوعات این اثر فلسفی هستند.

همچنین «برتری خفیف» نوشته جف اولسون، با ترجمه لطیف احمدپور، میلاد حیدری از نشر ققنوس، «سرکلاس با کیارستمی» نوشته پال کرونین، با ترجمه سهراب مهدوی از نشر نظر و «صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد» نوشته دیوید فرامکین، با ترجمه حسن افشار از نشر ماهی از دیگر آثار پرفروش هفته گذشته بودند.

ارکاخبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *