صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / کتاب اول تئاتر ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد

کتاب اول تئاتر ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد

 

کتاب اول تئاتر ایران توسط انجمن هنرهای نمایشی و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده است.

برای اولین بار در ایران ، فهرست کامل تشکیلات ، تالار ها ، مطبوعات و  مراکز آموزشی تئاتر در سراسر کشور به دو زبان فارسی و انگلیسی در کتاب اول تئاتر ایران منتشر شد.

این کتاب توسط انجمن هنرهای نمایشی منتشر شده و شامل بخش های مراکز فعال در حوزه تئاتر ، مراکز آموزشی ،تالارهای نمایشی ،جشنواره ها، انتشارات ، کتابخانه های تخصصی و وب سایت ها است که در هر بخش با تفکیک دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی و معرفی شده اند. برای معرفی هر واحد علاوه بر توضیح کوتاهی در خصوص نوع فعالیت و مشخصات تخصصی اطلاعاتی همچون نشانی ، کدپستی ، شماره تلفن و آدرس سایت درج شده است.

نکته جالب توجه در این کتاب اختصاص بخش عمده ای از صفحات به مراکز آموزشی تئاتر شامل ۶۶ دانشگاه و ۱۲ هنرستان هنرهای زیبا، ۱۳۲ آموزشگاه تئاتر در سراسر کشور است. تالار های نمایشی سراسر کشور نیز یکی از حجیم ترین بخش های این کتاب به شمار می رود که در ۵۶ صفحه به تفکیک هر استان تنظیم شده است.

این کتاب که به کوشش مشهود محسنیان و زیر نظر مهرداد رایانی تنظیم شده گروه تحقیق و پژوهش کتاب اول تئاتر ایران بابک صدیقیان ، سارا پور صبری و مهدی یحیی پور همکاری داشته اند . احمد علیزاده به عنوان مدیر هنری ،فاطمه شایگانی صفحه آرا ، فرجام آشوری مترجم ،سمانه موبد حروفچینی و عمید رجبی ویراستار فعالیت داشته اند.

چاپ اول این کتاب در هزار نسجه و با قیمت ۲۰ هزار تومان توسط انتشارات نمایش منتشر شده است.

ارکاخبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *