صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / خبر های کنکوری / کنکور استعدادکشی می کند

کنکور استعدادکشی می کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پنجمین کنگره سراسری فرهنگیان کشور؛

زاهدی با اشاره به حذف کنکور و برگزاری آزمون استاندارد در آموزش و پرورش عنوان کرد: کنکور بلایی برای دانش آموزان است و استعدادکشی می کند و خلاقیت را می رباید، بنابراین باید کنکور حذف و آزمون های استاندارد جایگزین شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: حوزه ستادی وزارتخانه به تنهایی قادر به برگزاری آزمون های استاندارد نیست و اجرای آن به هماهنگی سایر نهادها نیاز دارد.

همچنین بنا به گفته وزیر آموزش و پرورش کشور کنکور حذف شده و متقاضیان بر اساس نمرات تحصیلی برای رشته های مختلف انتخاب خواهند شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مطالبات جدی از وزیر آموزش و پرورش داریم، بیان کرد: یکی از مهم ترین مطالبات توجه به سند تحول بنیادین است و ۲ زیر نظام مالی و منابع انسانی باید با جدیت پیگیری شود و تا زمانی که این ۲ موضوع عملیاتی نشود اجرای سند به خوبی انجام نخواهد شد همچنین به دنبال اجرای طرح رتبه بندی معلمان هستیم اما این مسئله به تدوین ۲ زیر نطام فوق نیاز دارد و از وزیر آموزش و پرورش این موضوع را دائم پیگیری خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سیاسی بازی در آموزش و پرورش سم است و نباید فضای سیاسی خارج از وزارتخانه به درون وارد شده و حاشیه سازی ایجاد کند.

زاهدی بیان کرد: این سیاسی بازی نباید در انتصابات، مدیریت و مسائل آموزشی و پرورشی وارد شود که در سال های اخیر ظلم بزرگی به دلیل وجود این مسئله به نظام آموزش و پرورش شده است.

وی بیان کرد: انتظار نداریم وزیر آموزش و پرورش افرادی از جناح مخالف رئیس جمهور به کار بگیرد اما باید انسان های معتدل و وفادار به شهدای فرهنگی که قصد حاشیه سازی ندارند به کار گرفته شوند و از موضع سیاسی به مسائل نگاه نکند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: ۱۱ هزار میلیارد تومان وام پرداخت شده است که هشت هزار میلیارد تومان مشکوک الوصول است یعنی ضمانتی برای برگشت آن وجود ندارد و افرادی که توان مالی برای بازپرداخت وام داشته باشند وجود ندارد و در مواردی وام های چند صد میلیون تومانی به یک فرد کارتن خواب اعطا شده است که قطعا توان مالی بازپرداخت ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *