صفحه اصلی / تازه ترین خبرها... / ​باغ کتاب تهران افتتاح می‌شود

​باغ کتاب تهران افتتاح می‌شود

آیین افتتاحیه باغ کتاب تهران، دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

آیین افتتاحیه باغ کتاب تهران با حضور محمدباقر قالی‌باف؛ شهردار تهران، سیدمجید حسینی؛ مدیرعامل نشر شهر و مدیرعامل  مجموعه باغ کتاب تهران و جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ، روز دوشنبه ۱۲ تیرماه سال جاری در محل باغ کتاب برگزار می‌شود.

پیش از این قرار بود باغ کتاب تهران در اردیبهشت‌ماه و همزمان با آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افتتاح شود‌ که این رویداد به چند ماه بعد موکول شد.

باغ کتاب با وسعت ۶۵ هزار متر مربع زیر بنا بزرگترین مجموعه فرهنگی کشور است که بزرگترین گالری هنری با هزار و ۷۰۰ مترمربع، بزرگترین فروشگاه کتاب کشور با ۱۴ هزار متر مربع، بزرگترین مرکز علم کشور با ۱۲ هزار متر مربع در آن قرار دارد و در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار عنوان کتاب در این باغ چیدمان شده است.

باغ کتاب تهران از لایه‌های مختلفی تشکیل شده است. لایه اول فروشگاه‌های کتاب به عنوان بزرگترین فروشگاه‌های کتاب دنیا، لایه دوم گالری‌های هنری که بزرگترین گالری‌های هنری کشور است و لایه سوم را سینماها و تئاتر بزرگ شهر تشکیل می‌دهند.

مهمترین لایه باغ کتاب، مرکز علم کودک و نوجوان کشور است که حدود ۱۲ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است. مجموعه‌های آموزش علوم برای گروه‌های سنی ۲ تا ۸ سال، ۸ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال طراحی شده است. در هر مجموعه ۴۰ نفر هم زمان می‌توانند بازی کنند و روزانه در هر مجموعه به ۸۰۰ نفر خدمات داده می‌شود.

لایه پنجم مربوط به ماجراجویی‌های کودکان و نوجوانان، تحت عنوان باغ کودک و نوجوان است و لایه ششم اتفاقات تفریحی است که برای تمام مردم ارائه می‌شود و همه در تمام سنین می‌توانند از حضور در باغ کتاب بهره‌مند شوند.

آیین افتتاحیه باغ کتاب تهران ساعت ۱۷ دوشنبه ۱۲ تیرماه در باغ کتاب تهران واقع در محل تپه‌های عباس‌آباد برگزار می‌شود.

ارکاخبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *